Ranking popularności Wydziału Elektrycznego PW wśród kandydatów

By on
In studia / 0 comments

scientific_journalsSzanowni Państwo,

miło mi przekazać wyniki rankingu Biuletynu Politechniki Warszawskiej, ogłoszonego na stronie http://www.biuletyn.pw.edu.pl/Wydarzenia/Rekrutacyjna-lista-przebojow-Politechniki-Warszawskiej i uzupełnionego dziś informacjami otrzymanymi w Biurze ds. Przyjęć na Studia. Dotyczą one deklaracji składanych przez kandydatów na studia, są więc miarą pewnego rodzaju „popularności” wydziałowych ofert dydaktycznych.

Pośród dziesięciu najpopularniejszych kierunków już na ósmym miejscu plasuje się nasza Informatyka. Sukces to spektakularny, wyprzedza kierunki informatyczne bowiem proponowane przez  EiTI i MiNI!  Nasza Informatyka uzyskała wskaźnik LA/LM równy  14,24  (gdzie LA – to sumaryczna liczba aplikacji ze wszystkich 5 opcji wyboru kierunku, LM – limit miejsc na kierunku).

Kolejny kierunek – Automatyka i Robotyka może się pochwalić wynikiem 10,55 i zajęciem także wysokiej pozycji – 17, pośród wszystkich kierunków proponowanych przez naszą Uczelnię. (Kierunek Elektrotechnika – jest zgłoszony wyłącznie przez WE).

Gratuluję wysokich not, mam nadzieję również, że akcje zachęcające licealistów do podejmowania studiów na Wydziale Elektrycznym, proponowane przez WRS – przyczynią się do wzmocnienia tegorocznych notowań.

Pozdrawiam –

Wojciech Urbański

Prodziekan

Dziekanat WE PW,   25 sierpnia 2014 roku.

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress