Warsztaty „Big Computing for Smaller Entities” w ramach projektu Baltic Large Scale Computing

By on
In wydarzenia / 0 comments

20 maja 2019 odbędą się warsztaty „Big Computing for Smaller Entities” w ramach międzynarodowego projektu Baltic Large Scale Computing, którego koordynatorem jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej. Baltic LSC jest międzynarodowym projektem, którego głównym celem jest rozwiązanie problemów braku dostępu do zasobów obliczeniowych dla małych przedsiębiorstw oraz wykorzystanie nadwyżek obliczeniowych dużych firm.

Kiedy: Poniedziałek, 20.05.2019, 9:00 – 17:00
Gdzie: Politechnika Warszawska 
Rejestracja do: 10.05.2019 
Potwierdzenie uczestnictwa: 13.05.2019 
Koszt uczestnictwa: bezpłatne 

Dla kogo są warsztaty?

Warsztaty są dla wszystkich zainteresowanych tworzeniem innowacyjnych produktów i usług wymagających zaawansowanego przetwarzania danych lub zainteresowanym dostarczaniem mocy obliczeniowych.

  • Pracujesz w małej firmie, w centrum badawczym lub startupie? Prowadzisz działalność innowacyjną, jesteś studentem lub naukowcem?
  • Chciałbyś wykorzystywać złożone mechanizmy przetwarzania danych do swoich codziennych prac, ale brakuje Ci kompetencji lub zasobów? A może Twoja firma dysponuje okresowymi nadwyżkami mocy obliczeniowej?
  • Projektujesz algorytmy przetwarzania danych, które chciałbyś udostępnić innym? Może masz pomysł na innowacyjny sposób analizy i przetwarzania danych?

Jeżeli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedź brzmi „tak”, to znaczy, że te warsztaty z całą pewnością są dla Ciebie.

Co mi to da?

  • Możliwość nawiązania współpracy z dużym międzynarodowym projektem, którego celem jest wsparcie dla jednostek innowacyjnych.
  • Możliwość wpłynięcia na kształt systemu BalticLSC.eu i dostosowania jego funkcjonalności do własnych potrzeb w zakresie przetwarzania danych.
  • Pierwszeństwo w uzyskaniu bezpłatnego dostępu do systemu BalticLSC.eu.
  • Pierwszeństwo w dostępie do bezpłatnych szkoleń z zakresu tworzenia aplikacji dla przetwarzania danych.

Prowadzący

Michał Śmiałek – koordynator konsorcjum BalticLSC oraz doświadczony praktyk, wykładowca akademicki i trener w zakresie inżynierii oprogramowania. Jest autorem kilku książek, ponad 100 artykułów oraz przeprowadził kilka tysięcy godzin szkoleń dla przemysłu.

Bartosz Sawicki – szef zespołu implementującego system BalticLSC, posiada szerokie doświadczenie z zakresu bezpieczeństwa systemów informatycznych i dużych obliczeń inżynierskich. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów oraz doświadczonym wykładowcą.

Agenda

8:30 – Rejestracja uczestników i powitalna kawa
9:00 – Wstęp i przywitanie uczestników
9:15 – Wysokowydajne obliczenia w zastosowaniach komercyjnych (Bartosz Sawicki, Politechnika Warszawska)
9:45 – BalticLSC: duże obliczenia dla mniejszych (Michał Śmiałek, Politechnika Warszawska)
10:15 – Przerwa kawowa
10:45 – Krótkie studium przypadków użycia systemu (prezentacje uczestników)
11:30 – Krótka prezentacja dostępnych zasobów obliczeniowych (prezentacje uczestników)
12:15 – Przerwa obiadowa
13:15 – Dyskusja moderowana: “Potrzeby obliczeniowe małych przedsiębiorstw?”
14:45 – Przerwa kawowa
15:15 – Dyskusja moderowana: “Jak sprzedawać i kupować moc obliczeniową?”
16:45 – Podsumowanie

Rejestracja

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Uczestnikom spoza Warszawy, którzy przygotują krótkie prezentacje, oferujemy możliwość wystąpienia o zwrot kosztów podróży i zakwaterowania.
Prosimy o rejestrację poprzez:

  • Wypełnienie formularza na stronie www: https://www.balticlsc.eu/survey/, a następnie
  • Wysłanie maila na adres: Małgorzata Kruszewska <malgorzata.kruszewska@ee.pw.edu.pl>

Zastrzegamy sobie prawo do zaproszenia wybranych uczestników. Liczba miejsc jest ograniczona. Poprosimy każdego z uczestników o przygotowanie krótkiej prezentacji (5-10 minut, 5 slajdów) przedstawiających swoje zasoby i/lub przypadki, do których chcielibyście Państwo wykorzystać nasz system.

O projekcie BalticLSC

Baltic Large Scale Computing jest międzynarodowym projektem realizowanym przez kraje nadbałtyckie. Głównym celem uczestników projektu jest rozwiązanie problemów braku dostępu do zasobów obliczeniowych dla małych przedsiębiorstw oraz wykorzystanie nadwyżek obliczeniowych dużych firm.

Projekt jest realizowany w ramach programu UE Interreg Baltic Sea Region Program i jest częściowo współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koordynatorem projektu jest Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej. Projekt trwa od 1 stycznia 2019 do 30 września 2021.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę projektu: www.balticlsc.eu

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress