Wykład Otwarty Citi Service Center Poland „Awarie IT w instytucjach finansowych”

By on
In wydarzenia / 0 comments

17 kwietnia 2019 roku w ramach współpracy Wydziału Elektrycznego z firmą Citi Service Center Poland (CSC Poland) zapraszamy na Wykład Otwarty eksperta CSC Poland Pana Wojciecha Dajewskiego. Wykład odbędzie się o godz. 14:15 w sali 226 Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Temat: Awarie IT – Minimalizacja ryzyka, wdrażanie systemów o dużej stabilności, zarządzanie poważnymi awariami IT

Opis: Wprowadzenie do projektowania i zarządzania krytycznymi środowiskami IT w instytucjach finansowych. Projektowanie systemów odpornych na różne awarie, wdrażanie procedur związanych z podtrzymaniem pracy krytycznych środowisk IT. Wprowadzenie do koncepcji środowisk rozproszonych i nadmiarowych. Opis koncepcji środowisk klastrowych.

Prowadzący: Wojciech Dajewski – Infrastructure Manager w Citi Service Center Poland

O prowadzącym: Z wykształcenia biolog molekularny po UW z kilkuletnim stażem w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN. Posiada łącznie ponad dwudziestoletnie doświadczenie związane z zarządzaniem i utrzymaniem platform IT (systemy operacyjne, sieci). Od 15 lat pracuje w Citi, początkowo jako administrator systemów UNIX, następnie kierownik biura wsparcia systemów giełdowych Citi związanych z różnymi giełdami (papiery wartościowe, FX, Commodities – giełdy materiałowe itp.). Biuro na co dzień wspiera różne platformy „tradingowe” Citi globalnie (część działąjącą na UNIXach – Linux, AIX, Solaris), kilka tysięcy maszyn, różne technologie i rozwiązania. Ponadto jest opiekunem i mentorem programów rozwojowych Citi dla ‘graduates’ w technologii oraz odpowiedzialny za rotacje w zespołach wsparcia (UNIX, Windows, Bazy Danych, Sieci itp.).

Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej prowadzi współpracę z globalnym centrum wsparcia IT Citi Service Center Poland, w ramach której na wydziale odbywają się wykłady ekspertów Citi, którzy dzielą się praktyczną wiedzą z naszymi studentami prezentując rzeczywiste przypadki z praktyki produkcyjnej. Wydział kieruje też studentów na programy praktyk prowadzone przez Citi Service Center Poland.

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress