Studentka Wydziału Elektrycznego stypendystką V edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Anna Semrau, studentka I roku Informatyki Stosowanej na Wydziale Elektrycznym, została wyróżniona prestiżowym stypendium Intel – Perspektywy.

Jest jedną z 25 stypendystek wybranych spośród ponad 600 kandydatek z całej Polski w tegorocznej edycji programu organizowanego przez firmę Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy. Inicjatywa ma zachęcić młode kobiety do zainteresowania się nowymi technologiami i wyborem ścieżki zawodowej z nimi związanej.

„Zdecydowałam się wziąć udział w programie, który oprócz wsparcia finansowego, daje bezcenną możliwość pracy z mentorem. Szukałam wyzwania, które będzie ciekawe i pozwoli mi wybrać interesującą mnie specjalizację. Każda ze stypendystek znalazła się w programie z innego powodu, na innym etapie ścieżki życiowej. Uczestnictwo w programie opiera się przede wszystkim na zindywidualizowanej, regularnej pracy ze swoim mentorem. Dodatkowo, można poznać wiele innych, pełnych pasji osób z imponującymi osiągnięciami.” – komentuje swój sukces Anna Semrau.

[ngg src=”galleries” ids=”18″ display=”basic_thumbnail” override_thumbnail_settings=”1″ thumbnail_width=”280″ thumbnail_height=”210″ images_per_page=”4″ number_of_columns=”2″]

Stypendystki programu znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki, doświadczonych pracowników firmy Intel oraz otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł. Niektóre z nich zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w programie stażowym Intel Technology Poland w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Anna Semrau opowiedziała nam również co zainspirowało ją do wyboru takiej ścieżki edukacyjnej – „Studiuję informatykę stosowaną na 1. roku. Inspiracja do wyboru kierunku wywiodła się z moich doświadczeń podczas budowania układów elektronicznych z mikrokontrolerami. Przekonałam się, że najtrudniejszą częścią pracy, tą która nadaje całości sensu, jest napisanie właściwego oprogramowania. Zawsze lubiłam przedmioty ścisłe i chętnie mierzę się z problemami, których nie sposób uniknąć w praktyce. To wszystko doskonale zamyka się w dziedzinie IT, w której chcę się jak najlepiej rozwijać.”

10 października w Centrum Badawczo – Rozwojowym firmy Intel w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w V edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn. Serdecznie gratulujemy Annie Semrau za zdobycie tego prestiżowego wyróżnienia. Mamy nadzieję, że wsparcie, które otrzyma, połączone za studiami na Wydziale Elektrycznym oraz jej pasja i otwartość na innowacje, otworzą przed nią olbrzymie możliwości świata nowych technologii.

Serdecznie zachęcamy nasze studentki do udziału w tego typu inicjatywach. Już wkrótce, w dniach 13-14 listopada, odbędzie się w Warszawie II edycja międzynarodowej konferencji „Perspektywy – Women in Tech Summit 2019”.

Zdjęcia: Anna Semrau

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress