Prof. dr hab. inż Mariusz Malinowski wybrany Prezydentem IES – IEEE Industrial Electronics Society

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Z dumą i satysfakcją donosimy o olbrzymim sukcesie prof. dr hab. inż Mariusza Malinowskiego w związku z objęciem przez niego prestiżowej funkcji Prezydenta IES – IEEE Industrial Electronics Society, będącego oddziałem IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers). Profesor Malinowski został wybrany w wyniku tajnego głosowania członków tej międzynarodowej organizacji podczas ostatniego posiedzenia zarządu IEEE IES, które odbyło się 18 października 2019 r. w Lizbonie. Po raz pierwszy Prezydentem IES został kandydat z Polski.

Prof. Mariusz Malinowski jest kierownikiem Zakładu Elektroniki Przemysłowej w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Osiągnięcie to jest zwieńczeniem wieloletniej pracy i działalności profesora w IEEE, które dobrze oddają słowa prof. dr hab. inż. Mariana Kaźmierkowskiego 

– „Serdeczne gratulacje z okazji tego wspaniałego sukcesu – być wybranym na Prezydenta naszego Industrial Electronics Society (IES)!!! Wiem, że Pan na swoją wysoką pozycję w IES zasłużył wieloletnią pracą i zaangażowaniem na różnych pozycjach (m.in. Redaktor Naczelny Ind. Magazine, VPresident for Publications), a także wielkim entuzjazmem i optymizmem nieodzownym do realizacji działań o charakterze społecznym, jakim jest działalność w IEEE. Łączę się dzisiaj z Pana radością i życzę dalszego zadowolenia i satysfakcji z uznania w IES oraz rozkwitu IES pod Pana przywództwem!”.

Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Industrial Electronics Society (IES) zrzesza ponad 7000 członków z całego świata z wielu obszarów elektrotechniki  i ma pod swoją opieką czołowe czasopisma o bardzo wysokim IF. Ponadto IES organizuje na całym świecie konferencje uznawane w środowisku elektroniki przemysłowej za czołowe i twórcze dla wielu obszarów przemysłu. Wspiera również rozwój nauki i młodych naukowców z całego świata. IES na swojego Prezydenta-Elekta wybrało po raz pierwszy kandydata z Polski. Dotychczas na stanowiska prezydentów w swoich sekcjach zostały wybrane dwie osoby z Polski (prof. Józef Modelski z Politechniki Warszawskiej w IEEE Microwave Theory and Techniques Society w 2008 r. oraz prof. Maciej Ogorzałek z Uniwersytetu Jagiellońskiego w IEEE Circuits and Systems Society w 2008 r.).

Więcej informacji na stronie Biuletynu Politechniki Warszawskiej»

 

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress