„Stypendium pod choinkę” dla studentki Wydziału Elektrycznego

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Kornelia Łukojć, studentka II stopnia studiów Informatyka Stosowana na Wydziale Elektrycznym, wśród tegorocznych laureatów nagrody „Stypendium pod choinkę”.  Wyróżnienie to przyznane zostało już po raz czwarty studentom i doktorantom Politechniki Warszawskiej za ich wyjątkową aktywność w sferze promowania Uczelni oraz popularyzacji nauki.

Kornelia Łukojć jest aktywną członkinią Koła Naukowego Robotyków KNR, z którym promuje robotykę na warsztatach i pokazach. Skonstruowała roboty Rolek i Wisienka, które wygrywają zawody ogólnopolskie i międzynarodowe w kategorii MiniSumo. Razem z projektem samochodu autonomicznego wygrała zawody IARCC 2018 w Kanadzie. Obecnie jest członkinią projektu robota humanoidalnego Melson, w którym rozwija oprogramowanie wizyjne. Czynnie angażuje się w działania Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wspierającej dziewczyny wybierające studia ścisłe.

Uroczyste wręczenie dyplomów „Stypendium pod choinkę” odbyło się 16 listopada podczas Gali Złotej Kredy 2019. Stypendia mogły zostać sfinansowane dzięki darczyńcom, którzy odwiedzili zeszłoroczny Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej. Tegoroczny Kiermasz Świąteczny już wkrótce – 3 i 4 grudnia!

Lista wszystkich laureatów „Stypendium pod choinkę” na stronie pw.edu.pl»

Wszystkich studentów zachęcamy do aktywnego angażowania się w życie uczelniane. Okazją do tego może być udział w projekcie „PRomocjusze”, organizowanym przez Biuro Promocji i Informacji Politechniki Warszawskiej. Więcej informacji na stronie promocja.pw.edu.pl»

 

 

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress