Absolwent Wydziału Elektrycznego nominowany w konkursie „Złoty Inżynier 2019”

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Dr inż. Tomasz Schweitzer – Prezes Polskiego Komitetu Normalizacji i absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej – nominowany do tytułu „Złoty Inżynier” przyznawanego przez czytelników „Przeglądu Technicznego – gazety inżynierskiej”.

Organizatorem konkursu jest redakcja dwutygodnika „Przegląd Techniczny – gazety inżynierskiej” oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna. Nagroda ma promować dokonania polskich inżynierów i zwrócić uwagę na ich rolę w budowaniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki.

Wśród tegorocznych kandydatów do tytułu znalazło się wiele osób związanych z Politechniką Warszawską. Jedną z nich jest dr inż. Tomasz Schweitzer – Prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego i absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Zakładzie Maszyn Elektrycznych Instytutu Elektrotechniki. Tam również obronił pracę doktorską i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. Jako stypendysta UNIDO odbywał staż w University of Windsor w Kanadzie. Wieloletni redaktor działu w „Przeglądzie Elektrotechnicznym” SIGMA-NOT. Autor wielu publikacji z dziedziny elektryki i normalizacji w technicznej prasie krajowej oraz referatów na konferencjach międzynarodowych. Laureat Polskiej Honorowej Nagrody Jakości. Z Polskim Komitetem Normalizacyjnym związany od 1997 roku. Prezes PKN od 2007 r.

Głosowanie internetowe odbywa się na specjalnej stronie dedykowanej konkursowi do 26.01.2020. Głosy można także oddawać drogą listowną, za pomocą kuponu umieszczonego w „Przeglądzie Technicznym” .

Zachęcamy do głosowania! https://plebiscyt.przeglad-techniczny.pl/

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress