Koło Naukowe ADek pomaga w walce z koronawirusem

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Studenci z Koła Naukowego ADek, działającego przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej postanowili wesprzeć pracowników służby zdrowia. Swoje prywatne domowe drukarki 3D wykorzystują do produkcji przyłbic do masek ochronnych.

– Dołączyłem do akcji #drukarzedlaszpitali, w którą obecnie zaangażowanych jest ok. 600 osób – wyjaśnia Artur Pardo, student elektrotechniki (Wydział Elektryczny). – Przyłbice trafiają do lokalnych szpitali. Do tej pory każdy używał swojego filamentu – takiego, jaki miał i tyle, ile mógł non-profit przeznaczyć na ten cel. Teraz prawdopodobnie drukujący dostaną materiał zakupiony za pieniądze ze zbiórek, przeprowadzonych na potrzeby projektu. Korzystamy z gotowego szablonu. Jak na razie wydrukowałem ok. 30 przyłbic.

– Zobaczyłem na grupie dla drukarzy 3D informacje o projekcie firmy Prusa 3D ich przyłbicy drukowanej na drukarkach 3D – opowiada Michał Makowski, student elektromobilności (Wydział Elektryczny). –Zainteresowałem się i wydrukowałem pierwszy model. Później odezwali się do mnie znajomi, których rodzice pracują w placówkach medycznych (m.in. Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie) i zapytali, czy będę w stanie wydrukować im kilka egzemplarzy. Oczywiście się zgodziłem i ruszyłem z produkcją. Następnie dostałem informację, że w szpitalu w Dziekanowie też będą potrzebować takich masek, więc aktualnie drukuję partię dla nich. Filament kupiłem sam, wykorzystuję własną drukarkę Ender 3. W pracy pomaga mi tata.

Źródło: www.pw.edu.pl , Koło Naukowe ADek

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress