Wyniki ankiety na temat zajęć zdalnych na Wydziale Elektrycznym

By on
In studia / 0 comments

94% ankietowanych studentów uczestniczy w zdalnych wykładach, a MS Teams oraz ISOD są głównymi platformami za pomocą których odbywają się zajęcia zdalne na Wydziale Elektrycznym – można dowiedzieć się z ankiety, którą przeprowadziła Wydziałowa Rada Samorządu Wydziału Elektrycznego.

Dzięki ankiecie na temat zajęć zdalnych prowadzonych na Wydziale Elektrycznym studenci mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami i uwagami dotyczącymi nowej formy kształcenia.

W ankiecie wzięło udział 305 studentów ze wszystkich kierunków Wydziału Elektrycznego.

Aż 94% ankietowanych studentów zadeklarowało udział w wykładach prowadzonych zdalnie na Wydziale Elektrycznym. Niewiele niższe statystyki są w przypadku ćwiczeń, laboratoriów oraz projektów prowadzonych zdalnie – tutaj odpowiednio: 87%, 82% oraz 85%.

Główne narzędzia, którymi posługują się prowadzący zajęcia to MS Teams oraz ISOD.

Mniej więcej połowie studentów odpowiada forma zdalna prowadzenia zajęć, niektórzy nawet deklarują, że wolą właśnie tę formę zajęć niż tradycyjną, jednak preferencje te różnią się w zależności od rodzaju zajęć (wykład, ćwiczenia, laboratoria, projekt).

Uczestnicy ankiety mieli również możliwość ocenić zajęcia w 10-stopniowej skali. Najwyżej ocenione zostały zajęcia projektowe i wykłady – odpowiednio 6,91 i 6,73.

Studenci ocenili także reakcję Wydziału na zawieszenie zajęć stacjonarnych na poziomie 7,31/10.

Ankieta ponadto umożliwiła studentom bezpośrednie zgłoszenie swoich uwag dotyczących konkretnych problemów z jakimi mierzą się w nowej rzeczywistości studiowania. Dzięki temu Wydział ma możliwość już na początku obowiązywania nowej formy nauczania wprowadzić niezbędne zmiany i rozwiązania, które ułatwią studentom, jak również prowadzącym zajęcia odnaleźć się w nowej dla wszystkich sytuacji.

Link do pełnej wersji wyników ankiety »

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom ankiety!

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress