Konkursy IEEE na najlepsze prace inżynierskie rozstrzygnięte!

By on
In studia / 0 comments

Z radością informujemy, że konkursy IEEE na najlepsze prace dyplomowe inżynierskie na Wydziale Elektrycznym PW zostały rozstrzygnięte. Na konkursy zgłoszono łącznie 16 prac obronionych w semestrach letnim 18/19 i zimowym 19/20. Wszystkie zgłoszone prace były na bardzo wysokim poziomie i komisje konkursowe, wybierając najlepsze spośród nich, miały naprawdę twardy orzech do zgryzienia ze wskazaniem tych najlepszych.

Ostatecznie, zdaniem komisji, w konkursach zwyciężyły następujące osoby:


1. Na kierunku Automatyka i Robotyka Stosowana:

– nagroda: inż. Paweł Błocki za pracę „System rozpoznawania gestów i śledzenia postaci ludzkiej wykorzystujący głębokie sieci neuronowe i robota zbudowanego na platformie NVIDIA Jetson Nano” (promotor dr inż. Witold Czajewski),

– wyróżnienie: inż. Michał Szczyrek za pracę „Wielogałęziowy przekształtnik DC/DC obniżający napięcie zbudowany w oparciu o tranzystory GaN” (promotor dr hab. inż. Arkadiusz Kaszewski).

2. Na kierunkach Elektrotechnika i Electrical Engineering:

– nagroda: inż. Serafin Bachman za pracę „Design, construction, and development of electric vehicle propulsion system” (promotor: dr hab. inż. Marek Jasiński),

– wyróżnienie: inż. Rafał Głogowski za pracę „Projekt instalacji elektrycznej w gospodarstwie rolniczym wykorzystującym energię elektryczną i cieplną produkowaną w panelach PVT” (promotor: dr hab. inż. Dariusz Baczyński).

3. Na kierunku Informatyka Stosowana:

– nagroda: inż. Szymon Chmal za pracę „System zarządzający obliczeniami wysokoskalowymi” (promotor: dr inż. Kamil Rybiński),

– wyróżnienie: inż. Adam Wołonkiewicz za pracę „System do obliczeń rozproszonych w języku JavaScript” (promotor: dr hab. inż. Krzysztof Siwek).


Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią, informacje o sposobie wręczenia nagród zostaną podane w późniejszym terminie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich promotorom !

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaś członkom komisji konkursowych za wnikliwą ocenę nadesłanych prac.

Koordynatorzy konkursu
Bogdan Dziadak, Marcin Iwanowski, Wiktor Malesza i Karol Pawlak

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress