Profesor Mariusz Malinowski wśród laureatów prestiżowej nagrody IEEE

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Prof. dr hab. inż. Mariusz Malinowski otrzymał nagrodę IEEE Industrial Electronics Society (IES) w kategorii „Anthony J. Hornfeck Service Awards” za wybitne zasługi na rzecz IEEE IES. 

Laureat jest kierownikiem Zakładu Elektroniki Przemysłowej w Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.

Za swoją pracę badawczą otrzymał wiele nagród: Nagrodę Siemensa za rozprawę doktorską (2002), Nagrodę Badawczą Siemensa (2007), Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za habilitację (2013) oraz Pierwszą Nagrodę Zespołową Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcie naukowo-techniczne (2017). Jest także laureatem międzynarodowych nagród badawczych: IEEE Industrial Electronics Society (IES) David Irwin Early Career Award (2011) i Bimal Bose Energy Systems Award (2015). Zastosowania przemysłowe prof. Malinowskiego doceniono kilkunastoma nagrodami i medalami. Jest także współautorem ponad 150 opracowań technicznych i sześciu książek.

Prof. Malinowski od lat jest zaangażowany w prace stowarzyszenia IEEE: był przewodniczącym programu technicznego wielu konferencji IES (2003–2017), osobą odpowiedzialną za studencką aktywność w IEEE IES (2007–2009), redaktorem naczelnym czasopisma „IEEE Industrial Electronics Magazine” (2010–2012), wiceprezesem ds. działań warsztatowych IES (2014–2015), przewodniczącym polskiej sekcji IEEE (2016–2019) oraz wiceprezydentem ds. publikacji w IES (2016–2019). Aktualnie jest prezydentem elektem IES (funkcję obejmie w 2022 roku).

IEEE Industrial Electronics Society (IEEE IES) jest częścią IEEE – największego na świecie międzynarodowego techniczne stowarzyszenia zawodowego (skupia około 420 tys. członków z całego świata). IES zajmuje się zastosowaniem elektroniki i elektrotechniki w usprawnieniu procesów przemysłowych i produkcyjnych. Działania dotyczą najnowszych osiągnięć w dziedzinie inteligentnych i komputerowych systemów sterowania, robotyki, komunikacji i automatyki fabrycznej, elastycznej produkcji, akwizycji danych i przetwarzania sygnałów, systemów wizyjnych i energoelektroniki. IES ma ponad 7 tys. członków z całego świata.

Pełna lista laureatów i więcej informacji o nagrodzie na stronie IEEE IES»

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress