Studentka Wydziału Elektrycznego wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel

By on
In osiągnięcia / 0 comments

Kornelia Łukojć z Wydziału Elektrycznego znalazła się wśród finalistów Konkursu Studencki Nobel 2020 w kategorii Nauki Techniczne.

Kornelia na co dzień działa w Kole Naukowym Robotyków. Jej robot o nazwie „Wisienka” otrzymał kolejno w 2019 roku pierwsze miejsce w kategorii MiniSumo podczas Robomaticonu, pierwsze miejsce na zawodach EastRobo w Białymstoku oraz uplasował się na drugim miejscu w kategorii MiniSumo podczas Bałtyckich Bitw Robotów. Razem z projektem samochodu autonomicznego wygrała zawody IARCC 2018 w Kanadzie. Jest członkinią projektu robota humanoidalnego Melson, w którym rozwija oprogramowanie wizyjne. Pod koniec 2019 roku znalazła się wśród laureatów nagrody „Stypendium pod choinkę” za wyjątkową aktywność w sferze promowania Uczelni oraz popularyzacji nauki. Czynnie angażuje się w działania Fundacji Edukacyjnej Perspektywy wspierającej dziewczyny wybierające studia ścisłe.

W gronie finalistów jest także Juliusz Bojarczuk, przewodniczący Koła Naukowego FiberTeam przy Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW.

Na swoim koncie posiada kilka publikacji, m. in. w czasopiśmie Optics Letters, artykuły w materiałach pokonferencyjnych, a także wygłoszony referat na sympozjum Joint Symposium Photonics, Web Engineering, Electronics for Astronomy and High Energy Physics Experiments w Wildze. Obecnie zaangażowany jest w dwa projekty naukowe. Jeden z nich jest finansowany z NCBiR w ramach konkursu Lider X, drugi to projekt finansowany przez NCN pod kierownictwem dr hab. inż. Grzegorza Stępniaka. Juliusz jest również członkiem międzynarodowych organizacji: IEEE oraz Optical Society of America.

Noble wśród finalistów zostaną wyłonione 24 lipca 2020 r. podczas Gali Finałowej, która odbędzie się online i będzie transmitowana na żywo na fanpage’ach Studenckiego Nobla oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

© 2022 WEPW

b4st theme for WordPress